top of page

WSKAZÓWKI DOBREGO PRZYGOTOWANIA NA SPŁYW

Jak się ubrać na spływ kajakowy?

Ubiór na kilkugodzinny spływ kajakiem należy dostosować do panującej pogody. Trzeba liczyć się z możliwością zamoczeniem odzieży/obuwia.

W ciepłe dni najlepiej założyć kostium kąpielowy, przewiewną koszulkę i krótkie spodenki. Należy także zabrać przewiewną kurtkę (najlepiej przeciwdeszczową) / bluzę lub polar, które mogą się przydać, gdyby nagle się ochłodziło. Co do obuwia, najlepsze jest przeznaczone do chodzenia w wodzie, jeśli nie mamy to zabieramy sandały. W chłodniejsze dni zabieramy cieplejsze rzeczy, najlepiej szybkoschnące. 
W przypadku nagłej zmiany pogody oferujemy schronienie oraz rozgrzewającą saunę, dostępną w naszej kajakowej bazie przy rzece w miejscowości Łąkietka. Świetnie sprawdzają się w chłodniejsze dni spływy kajakowe z ogniskiem.

Kajaki Jest Radość. Jak się ubrać.
Kajaki Jest Radość. Jak się ubrać. Co zabrać.

Co zabrać na kajaki?

Przede wszystkim należy zabrać  „zdrowy rozsądek” – rzeka to nie żarty i zawsze trzeba rozważnie podchodzić do wszelkich aktywności na wodzie!

Poza tym na pewno przydadzą się: suche ubrania na zmianę (wszystkie części garderoby), woda do picia, jedzenie, nakrycie głowy, okulary, krem z filtrem, preparat na komary, telefon zabezpieczony w wodoodpornym worku, ew. rękawiczki dla komfortu wiosłowania.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Zadbaj o własne bezpieczeństwo przestrzegając poniższych zasad na spływie kajakowym:

  • dokładnie zapoznaj się z regulaminem

  • nie spożywaj alkoholu podczas spływu

  • dobierz trasę kajakową do swoich możliwości

  • zawsze pływaj w kamizelce asekuracyjnej

  • cięższa osoba zawsze siedzi z tyłu – to ona odpowiada za sterowność kajaka

  • w przypadku wywrotki, odholuj kajak na brzeg, nie odwracaj go na wodzie

  • pamiętaj o wzajemnej pomocy i asekuracji

Kajaki Jest Radość. Podstawowe zasady bezpieczeństwa.
bottom of page