AdobeStock_225392331_Easy-Resize.com.jpg

PILICA

 Pilica jest najdłuższym lewym dopływem Wisły, ma długość 340 km. Wypływa z Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, nad miastem Pilica. Koryto często meandruje wśród łąk i lasów, tworząc tym samym liczne zakola i wysepki. Górny bieg rzeki (obejmujący poniższe trasy) jest kręty i wiele na nim powalonych drzew, wystających korzeni, a także mielizn przy niższym stanie wody. Pilica przepływa przez 3 parki krajobrazowe: Przedborski, Sulejowski i Spalski,
a wszystkie poniższe trasy są objęte obszarem Natura 2000. Dzika flora i fauna, malownicze krajobrazy oraz urokliwy klimat - to z pewnością atuty Pilicy.

 
Spływ kajakowy Kraków. Jest Radość. Trasa Przyłęk-Łysaków.

TRASA 1.
PRZYŁĘK - ŁYSAKÓW

Start spływu odbywa się w Przyłęku,
a koniec w Łysakowie. Trasa jest kręta, ma trochę powalonych drzew
i wystających korzeni. Natomiast
z dostępnych tutaj jest najłatwiejsza
i najkrótsza, nie ma też żadnych sztucznych progów, gdzie trzeba przenieść kajak, dlatego polecamy ją początkującym kajakarzom. 

Czas:         2,5 h

Dystans:    10 km

Trasa:        średnia

 
Kajaki Kraków. Spłw Pilicą. Trasa Szczekociny-Przyłęk. Jest Radość.

TRASA 2.
SZCZEKOCINY - PRZYŁĘK

Start spływu odbywa się
w Szczekocinach, a koniec w Przyłęku. Odcinek rzeki nie należy do łatwych
i spokojnych. Rzeka nie jest rwąca, ale jest sporo zakrętów, powalonych drzew, czasem zdarzają się też mielizny, które trzeba omijać. Na trasie są 3 tzw. przenoski, czyli miejsca, gdzie trzeba wyciągnąć kajak z wody i przenieść go nieco dalej brzegiem z powodu sztucznych zapór. Trasa dla chcących sprawdzić się w manewrowaniu kajakiem.

Czas:          5 h

Dystans:    15 km

Trasa:        trudna

Kajaki Kraków. Pilica. Trasa Krztynia, Tęgobórz-Przyłęk. Jest Radość.

TRASA 3.
TĘGOBÓRZ - PRZYŁĘK -
dostępna od poniedziałku do piątku

Start spływu odbywa się w Tęgoborzu rzeką Krztynią, która jest lewym dopływem Pilicy. Mniej więcej w połowie trasy, rzeki łączą się i dalej płynie się Pilicą aż do Przyłęka. Krztynia, to mała, wąska rzeka, pełna zakrętów. Trasa jest łatwiejsza niż powyższa ze względu na mniejszą liczbę przenosek (tylko jedna) i krótszy czas spływu.

Czas:          4 h

Dystans:    10 km

Trasa:        trudna

Kontakt

Pomoc

Społeczność

©2020 by Jest Radość